بازرسی تصویری کلیه سازه های زیر آبی در عمق های مختلف، انجام برخی عملیات ها و ماموریت های مکانیکی و برداشت دیتاهای مورد نیاز از طریق سنسورهای تعبیه شده را می توان از جمله قابلیت های ROV تعریف کرد.

این ربات ها دارای دسته بندی های مختلف و کلاس های کاری متفاوتی می باشند. نصب فرستنده سیستم موقعیت یابی زیر سطحی روی این ربات ها موجب می شود امکان تعیین موقعیت آنی نقاط ثابت و متحرک زیر آب فراهم آید که این موضوع قابلیت ها و اهمیت این ربات ها را افزایش داده و همچنین موجب افزایش ایمنی عملیات زیرسطحی می گردد.

شرکت مایا صنعت آریا خدمات مشاوره، تأمین تیم کارشناس و دستگاه ROV و اجرای کامل عملیات های بازرسی زیر آب از کلیه سازه های مورد نظر کارفرما را مطابق با استاندارد های بین المللی پروژه های ROV به همراه رعایت ایمنی کامل تجهیزات و پرسنل ارائه می دهد. برای استفاده از خدمات ما در این زمینه ابتدا با دپارتمان ROV و کارشناس ناظر عملیات تماس بگیرید. با برگزاری جلسات هماهنگی و تعریف نیازهای پروژه، امکان ارائه سرویس مانیتورینگ و بازرسی زیر سطحی بهتر و کامل تری را فراهم می آوریم.

با توجه به تنوع سیستم های ROV و همچنین کاربردهای مختلف آن در محیط های دریایی و فراساحلی، سدها و دریاچه ها، منابع آبی و مخازن، ابتدا باید نوع دستگاه و عمق عملیاتی مورد نظر تعیین و شرایط زیر سطح آب از جمله موانع و خطرات بررسی و مشخص گردد. در نهایت با همکاری گروه های پشتیبانی، کارشناسی و عملیات پروژه مراحل اجرایی کار به انجام خواهد رسید.

این شرکت آمادگی انجام پروژه های مختلف ROV  در داخل کشور و همچنین سرتاسر منطقه خاورمیانه را دارد. تیم اجرایی مجرب و دوره دیده بین المللی به همراه تجهیزات به روز در زمینه بازرسی و مانیتورینگ زیر آب بصورت 24 ساعته جهت جلب رضایتمندی کارفرما از خروجی نهایی کار آماده خدمات رسانی می باشد.

 • بازرسی سدها، مخازن و لوله های انتقال
 • بازرسی و مانیتورینگ کابل های زیر سطحی
 • انجام تست های غیرمخرب سازه های دریایی
 • پروژه های تحقیقاتی و اقیانوس شناسی
 • بازرسی و مانیتورینگ سکوها وخطوط لوله زیر سطحی
 • بازرسی و جستجو بستر دریا جهت اشیاء و تجهیزات غرق شده
 • پژوه های اصلاح آبشستگی (Free Span) وخطوط لوله زیر سطحی
 • پشتیبانی پروژه های نصب سکوهای دریایی و خطوط لوله زیر سطحی
 • پشتیبانی پروژه های غواصی
 • پشتیبانی پروژه های حفاری
 • عکاسی و فیلمبرداری زیر آب

ربات زیر آب SAAB ROV Seaeye  مدل Falcon

مدل های Seaeye Falcon و Falcon DR بدلیل تنوع قابلیت ها و توانایی انجام عملیات های مختلف، انتخاب اصلی در بسیاری از پروژه ها می باشد. با وزن سبک و حمل و نقل آسان به این ROV امکان عملیات در هر نقطه مورد نظر را می دهد که از جمله می توان به محیط های آبی سرزمینی مانند سد ها و دریاچه ها، منابع و مخازن آبی و همچنین عملیات در مناطق فراساحلی، تونل ها و آبراهه ها اشاره کرد. با وجود تنوع ابزار ها و متعلقات قابل نصب، Seaeye Falcon یک راه حل و پلتفرم ایده آل برای کاربردهای بیشمار زیر آبی پیچیده و مورد نیاز این صنعت فراهم می آورد.

 

 

 

سیستم Seaeye Falcon با پشتیبانی از عمق 300 متر شامل متعلقات زیر می باشد:

– فالکون ROV استاندارد برای عمق 300 متری – کنترلر، مانیتور و منبع تغذیه سطحی
– وینچ دستی به همراه 350 متر کابل ارتباطی – دوربین ویدئویی رنگی
– دوربین تک رنگ سیاه و سفید – سونار اسکن مدل Imagenex 881A به همراه لپ تاپ و نرم افزار
– وسیله به آب اندازی Lock-Latch – بازوی تک کاره با کاتر
– کیت لوازم یدکی – تجهیز با ابزار بازرسی CP یا UT بصورت انتخابی

ربات زیر آب  SAAB ROV Seaeye  مدل Cougar-XT

مدل Seaeye Cougar-XT یک دستگاه ROV  الکتریکی کامپکت بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر با عمق عملیاتی 2000 متر می باشد. توانایی این دستگاه در سطح بین المللی جهت انجام محدوده وسیعی از ماموریت ها با هزینه عملکرد پایین حین پروژه های گوناگون در سالیان گذشته به اثبات رسیده است.

طراحی Seaeye Cougar-XT برای کارهای سنگین و سخت در زیر آب با استفاده از پایه و چهارچوب نصب و تعویض ابزار سریع، این دستگاه را برای انجام پروژه های Survey، پشتیبانی عملیات حفاری، نصب تاسیسات دریایی و جستجوی مغروقه ها تبدیل به یک گزینه ایده آل نموده است. چهار تراستر DC بدون جاروبک SM7 500V  و دو تراستر عمودی امکان کنترل کامل سه بعدی و ایجاد نیروی رانش متناسب با کلاس این ROV را فراهم آورده است.